بهزیستی: سالانه هزار معتاد در دشتستان درمان می‌شوند

بهزیستی: سالانه هزار معتاد در دشتستان درمان می‌شوند | دیتی نیوز

حمید انصاری در گفت و گو با ایرنا، افزود: هم اکنون بهزیستی دشتستان برای کاهش معضل اعتیاد سه کمپ در شهرهای برازجان و سعدآباد راه‌اندازی و با پذیرش معتادان شرایط اقامت سه ماهه  آنها را برای بازگشت به زندگی پاک فراهم کرده‌است.

وی بیان کرد: همچنین در حوزه خدمات رسانی به معتادان برای جلوگیری از کاهش آسیب‌ها و بزه‌های نشات گرفته از اعتیاد در شهر برازجان یک مرکز ثابت برای ارائه خدمات بهداشتی و تغذیه‌ای، یک سرپناه شبانه (شیلتر) برای اسکان معتادان خیابانی و یک مرکز خدماتی سیار (موبایل ون یا موبایل سنتر) فعال هستند.

انصاری اظهارداشت: معتادان پس از گذراندن دوره درمان در کمپ‌های ترک اعتیاد و بدست آوردن سلامت کامل برای جلوگیری از بازگشت دوباره به مصرف مواد مخدر تسهیلات اشتغال با نظارت بهزیستی دریافت می‌کنند که به موفقیت آنها منجر شده‌است.

وی ادامه داد: در این ارتباط در نیمه نخست امسال ۲۰ فقره وام اشتغال به مبلغ هشت میلیارد ریال به معتادان بهبود یافته دشتستان پرداخت شد.

رئیس بهزیستی دشتستان گفت: همچنین یک مرکز درمانی، آموزشی با ظرفیت ۵۰نفر با ارائه خدمات درمانی، حرفه آموزی، آموزش مداخلات اجتماعی و روانشناختی در یک پروسه زمانی طولانی با یک دوره درمان پایدار و بازتوانی معتادان در این شهرستان در دست راه‌اندازی است که بزودی آغاز بکار خواهد کرد.

انصاری افزود: بیشترین دغدغه در مورد بیماران بهبود یافته پس از خروج از کمپ بازگشت دوباره به اعتیاد است  که در این ارتباط باید همه کسانی که به نحوی می‌توانند به این مجموعه کمک کنند و توانایی بکارگیری این جوانان را دارند خیرخواهانه پای کار بیایند و به بهبودیافتگان اعتماد کنند تا هم شغل و درآمدی داشته باشند و هم روح وشخصیت آسیب دیده آنها ترمیم شود.

The post بهزیستی: سالانه هزار معتاد در دشتستان درمان می‌شوند appeared first on پایگاه خبری صدای استان.

بهزیستی: سالانه هزار معتاد در دشتستان درمان می‌شوند

اخبار سیستان و بلوچستان

جدیدترین اخبار سراسر ایران و دنیا با بخش خبری دیتی وب ببیند
بخش خبری وبسایت دیتی وب: دیتی نیوز

شکوهی

Next Post

رئیس دانشگاه پزشکی بوشهر: موج سوم کرونا به استان نرسیده‌ است

د سپتامبر 21 , 2020
رئیس دانشگاه پزشکی بوشهر: موج سوم کرونا به استان نرسیده‌ است | دیتی نیوز ایرنا/دکتر سعید کشمیری در نشست با نماینده مردم شهرستان‌های بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی افزود: همه استان‌های کشور با شیب بسیار تندی در حال وارد شدن به فاز جدیدی از ابتلا به کرونا […]
خبر جدید | اخبار ایران و جهان | دیتی نیوز | دیتی وب