بوشهر مهیای پذیرش غیرمستقیم کشتی‌های ۵۰ هزار تنی است

بوشهر مهیای پذیرش غیرمستقیم کشتی‌های ۵۰ هزار تنی است | دیتی نیوز

روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، سیاوش ارجمندزاده در این ارتباط اظهار داشت: بوشهر تا سال گذشته تنها امکان پذیرش کشتی‏‎های ۲۰ هزار تنی داشت که با بهره‎‌برداری از پروژه لایروبی کانال دسترسی بندر بوشهر اکنون شرایط برای پذیرش کشتی‎های ۳۰ هزار تنی در این بندر فراهم است.
وی بیان کرد: با این حال یکی از رویکردهای استان در جهت رونق بندری پذیرش کشتی‏های کالای اساسی با ظرفیت‏‌های ۴۰ تا ۵۰ هزار تنی است.
ارجمندزاده ادامه داد: در حال حاضر گرچه به لحاظ عمق کنونی کانال امکان پذیرش مستقیم کشتی‏‌های یاد شده وجود ندارد اما با سبک سازی در لنگرگاه امکان پذیرش غیرمستقیم کشتی‎های ۴۰ تا ۵۰ هزار تنی با هزینه قابل رقابت با سایر بنادر جنوبی کشور وجود ندارد.
وی یادآور شد: از سال  گذشته تاکنون ۶ کشتی با حدود ۷۰ هزار تن کالای اساسی برنج در بوشهر پهلو گرفته و در روزهای آینده نیز یک کشتی ۲۸ تنی حامل کالاهای اساسی در بندر بوشهر پهلو می‏‌گیرد.
ارجمندزاده اظهار داشت: با این حال افزایش عمق کانال دسترسی بندر بوشهر برای پذیرش مستقیم کشتی‎های ۵۰ هزارتنی در اولویت قرار دارد که انتظار است ک مسئولان استان از جمله نمایندگان برای تحقق این مهم تلاش جدی داشته باشند.
وی اظهار کرد: امرارمعاش عمده جمعیت ساحل نشین استان بوشهر به طور مستقیم و غیرمستقیم از راه دریا صورت می‏‌گیرد که چنین شرایطی می‏طلبد پروژه‏های توسعه ای بندر در اولویت‎های اصلی و مهم استان قرار گیرد.

The post بوشهر مهیای پذیرش غیرمستقیم کشتی‌های ۵۰ هزار تنی است appeared first on پایگاه خبری صدای استان.

بوشهر مهیای پذیرش غیرمستقیم کشتی‌های ۵۰ هزار تنی است

اخبار سیستان و بلوچستان

جدیدترین اخبار سراسر ایران و دنیا با بخش خبری دیتی وب ببیند
بخش خبری وبسایت دیتی وب: دیتی نیوز

شکوهی

Next Post

بیانیه کاخ سفید درباره تحریم‌های ایران

د سپتامبر 21 , 2020
بیانیه کاخ سفید درباره تحریم‌های ایران | دیتی نیوز رئیس‌جمهور آمریکا بیانیه‌ای در خصوص تحریم‌های جدید اعمال شده علیه جمهوری اسلامی ایران صادر کرد. به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ در این بیانیه تاکید کرد که دولت او تحریم‌های جدیدی علیه ۲۷ نهاد و فرد مرتبط با برنامه های موشکی و […]
خبر جدید | اخبار ایران و جهان | دیتی نیوز | دیتی وب