در سریع ترین زمان یارانه حمایتی گوجه کاران استان کهگیلویه و بویراحمد پرداخت می شود

در سریع ترین زمان یارانه حمایتی گوجه کاران استان کهگیلویه و بویراحمد پرداخت می شود | دیتی نیوز

ویسی مدیرکل سازمان تعاون روستایی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: قریب 520 هکتار در استان زیر کشت گوجه فرنگی قرار گرفت که حدودا 280 هکتار آن در مناطق گرمسیر گچساران، باشت شهرستان کهگیلویه کشت شده است.
ویسی اظهار کرد: برای اولین بار جهت حمایت از کشاورزان و جلوگیری از ضرر و زیان کشاورزان از طریق دولت و سازمان تعاون روستایی ایران، سازمان تعاون روستایی کهگیلویه و بویراحمد با رایزنی های مختلف موفق به دریافت مجوز خرید در قالب طرح حمایتی یارانه ای گردید.
ویسی گفت: بر اساس این طرح حمایتی که برای اولین بار آن را در استان اجرا کردیم، از 20 خرداد 99، تا پایان فصل برداشت سال جاری، قریب به 13 هزار و 450 تن محصول گوجه فرنگی به کارخانجات طرف تفاهم نامه مجتمع غذایی آیدای اصفهان، کارخانجات مرودشت فارس و نورآباد ممسنی حمل و ارسال گردید .
مدیرکل سازمان تعاون روستایی استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه جزو اولین استان هایی هستیم که توانستیم صورت وضعیت را به سازمان مرکزی تعاون روستایی ارسال کنیم و مبالغ یارانه مورد نظر را دریافت کنیم افزود: به محض اتمام برداشت و اخذ تاییدیه نهایی از طریق کمیسیون استانی صورت وضعیت تایید و تنظیم و یارانه کشاورزان که قریب به 5 میلیارد و 300 میلیون تومان می باشد از طریق سازمان تعاون روستایی مرکزی به سازمان تعاون روستایی استان کهگیلویه و بویراحمد واریز شده و ظرف همین هفته به حساب کشاورزان عزیز پرداخت خواهد شد.
ویسی با بیان اینکه درخواست ما در 6 روز تایید شد، اظهار داشت: این درخواست با حمایت های آقای تاجگردون نماینده سابق گچساران تایید شد.
وی در خصوص سابقه حمایت دولت و پرداخت یارانه حمایتی به کشاورزان در کشور گفت: تاکنون 4 استان در کل کشور اقدام به خرید حمایتی گوجه کردند که از جمله آنها کرمان، فارس، گلستان، خوزستان بوده اند.
وی افزود: استان کهگیلویه و بویراحمد برای اولین بار به جهت حمایت از کشاورزان اقدام به خرید حمایتی کرد و  خوشبختانه جزو اولین استان هایی هستیم که توانستیم صورت وضعیت را تنظیم و به تهران بفرستیم و در سفر گذشته به مرکز، صورت وضعیت را تشریح کردیم و مورد تصویب قرار گرفت و پول ارسال شد.
ویسی بیان کرد: جا دارد از رئیس هیئت مدیره مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، حوزه معاونت بازرگانی و اعضای هیئت مدیره سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران که اقدامات خوب و موثری به جهت حمایت از کشاورزان استان داشتند تقدیر و تشکر ویژه ای داشته باشم.
وی در انتها گفت: جا دارد از نمایندگان محترم مردم در استان آقای موحد و روشنفکر، استاندار و معاون اقتصادی استانداری، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان، تقدیر و تشکر داشته باشم.

 

در سریع ترین زمان یارانه حمایتی گوجه کاران استان کهگیلویه و بویراحمد پرداخت می شود

تهیه شده توسط پایگاه خبری کبنا نیوز

اخبار سیستان و بلوچستان

جدیدترین اخبار سراسر ایران و دنیا با بخش خبری دیتی وب ببیند
بخش خبری وبسایت دیتی وب: دیتی نیوز

شهریار شکوهی

Next Post

افزایش نرخ رسمی ۲۹ ارز

د سپتامبر 21 , 2020
افزایش نرخ رسمی ۲۹ ارز | دیتی نیوز بانک مرکزی امروز (دوشنبه) نرخ رسمی ۴۷ ارز عمده را اعلام کرد که بر اساس آن بهای ۲۹ ارز با افزایش قیمت همراه شد. بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، امروز (۳۱ شهریور) نرخ رسمی ۴۷ ارز عمده  را اعلام کرد. طبق این […]