«دیار خوابگردی» در کتابفروشی‌ها

«دیار خوابگردی» در کتابفروشی‌ها | دیتی نیوز

کتاب «دیار خوابگردی» نوشته میا کوتو با ترجمه مهدی غبرایی منتشر شد. به گزارش «ابتکار»، این کتاب در ۲۷۲ صفحه با قیمت ۴۸هزار تومان توسط نشر افق منتشر شده است.
در نوشته پشت ‌جلد کتاب آمده است: «یک روز یکی از آن پستانداران عظیم خود را به ساحل رساند. آمده بود تا روی شن‌ها بمیرد. به زحمت نفس می‌کشید، انگار دنیا را در درون دنده‌هایش جا می‌داد. نهنگ از توان‌افتاده در آستانه مرگ بود و مهلتش به سر رسیده بود. مردم هجوم بردند تا تکه‌هایی از گوشت تنش ببرند و قطعه‌قطعه به وزن چندکیلو بردارند. نهنگ هنوز نمرده بود و استخوان‌هایش در پرتو آفتاب برق می‌زد. حالا کشورم را مثل یکی از آن نهنگ‌ها می‌دیدم که به خشکی نشسته تا نفس واپسین را بکشد.»
آنتونیو امیلیو لیته کوتو که با نام میا کوتو شناخته می‌شود، متولد ژوئیه ۱۹۵۵ در موزامبیک است. او از نویسندگان سفیدپوست این‌کشور است و جایزه ادبی کاموس یعنی مهم‌ترین جایزه ادبی پرتغالی را در کنار جایزه نیواشتات انترناسیونال در کارنامه دارد. او پسر یکی از مهاجران پرتغالی است که در دهه ۱۹۵۰ به این‌کشور کوچ کرده بود. میا کوتو در ۱۴ سالگی، برخی از اشعارش را در روزنامه محلی چاپ کرد.
«دیار خوابگردی» اولین‌رمان میا کوتو است که سال ۱۹۹۲ چاپ شد. او پیش‌تر در سال ۱۹۸۶ مجموعه‌داستان «صداها شب را ساختند» منتشر کرد و پس از کتاب حاضر هم این‌آثار را منتشر کرد: مجموعه‌داستان «هر مرد یک نژاد است»، رمان‌های «زیر درختچه یاسمن»، «آخرین پرواز فلامینگو»، «اعتراف ماده شیر» و «زن خاکسترها».
«دیار خوابگردی» رمانی است زیبا، هولناک، خشماگین و شاعرانه.

«دیار خوابگردی» در کتابفروشی‌ها

روزنامه ابتکار

اخبار سیستان و بلوچستان

جدیدترین اخبار سراسر ایران و دنیا با بخش خبری دیتی وب ببیند
بخش خبری وبسایت دیتی وب: دیتی نیوز

شکوهی

Next Post

استفاده از ماسک در حدود ۵۰ درصد است

د سپتامبر 21 , 2020
استفاده از ماسک در حدود ۵۰ درصد است | دیتی نیوز حریرچی گفت: استقبال حدود ۱۰ درصدی دانش آموزان از بازگشایی و شرایط فعلی اثر جدی و منفی بر شیوع کرونا نداشته است. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت درخصوص میزان استفاده از ماسک در […]
خبر جدید | اخبار ایران و جهان | دیتی نیوز | دیتی وب