علی‌اکبر عبدالهی درگذشت

علی‌اکبر عبدالهی درگذشت | دیتی نیوز

روابط عمومی موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران در پی درگذشت علی‌اکبر عبدالهی نویسنده و شایسته تقدیر جایزه کتاب فصل پیام تسلیتی را منتشر کرد. در متن این پیام آمده است: «خبر درگذشت علی‌اکبر عبدالهی، نویسنده و مترجم پرتلاش، ضایعه‌‌ای دردناک برای جامعه فرهنگی و ادبی است که موجب تاثر و تاسف شد. 

مرحوم علی‌اکبر عبدالهی با چیره‌دستی و ترجمه آثار شناخته‌شده و گران‌بهایی همچون «پیرمرد و دریا»، «داستان‌‌های شکسپیر؛ رویای نیم شب تابستان»، «آنا کارنینا»، «اتللو»، «رومئو و ژولیت» و… موجب شده تا مخاطبان او محدود به قشر و گروه خاصی نشود. او بیش از ۷۰ اثر (چاپ جدید و تجدید چاپ) برای فرهنگ‌‌دوستان از خود به‌جای گذاشت که می‌تواند راه‌گشای مسیر مترجمان جوان این مرز و بوم باشد.

روابط عمومی موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران با گرامیداشت یاد علی‌اکبر عبدالهی که سابقه شایسته تقدیر شدن در جایزه کتاب فصل را در کارنامه درخشان خود دارد، درگذشت این مترجم توانمند را به جامعه فرهنگی، به‌ویژه بازماندگان و خانواده محترم‌شان تسلیت عرض می‌‌کند و از درگاه ایزد منان، علو درجات را برای ایشان و صبر جمیل را برای بازماندگان خواهان است.» 

علی‌اکبر عبدالهی درگذشت

مرجع و منشور اخبار اقتصادی

اخبار سیستان و بلوچستان

جدیدترین اخبار سراسر ایران و دنیا با بخش خبری دیتی وب ببیند
بخش خبری وبسایت دیتی وب: دیتی نیوز

شهریار شکوهی

Next Post

مایکروسافت فروشندگانی که پیش‌فروش ایکس باکس سری ایکس را زودتر آغاز کنند، جریمه می‌کند

د سپتامبر 21 , 2020
مایکروسافت فروشندگانی که پیش‌فروش ایکس باکس سری ایکس را زودتر آغاز کنند، جریمه می‌کند | دیتی نیوز هر دو شرکت مایکروسافت و سونی، قیمت و تاریخ عرضه کنسول‌های نسل بعدی خود را اعلام کرده‌‌اند. همچنین تاریخ شروع پیش‌فروش هر دو کنسول نیز از سوی این شرکت‌ها مشخص شد. پیش‌فروش پلی […]
خبر جدید | اخبار ایران و جهان | دیتی نیوز | دیتی وب