موافقت ترامپ با فروش بخشی از تیک تاک به شرکت های آمریکایی

موافقت ترامپ با فروش بخشی از تیک تاک به شرکت های آمریکایی | دیتی نیوز

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه با خبرنگاران اعلام کرد که با توافقنامه خرید بخشی از شبکه اجتماعی تیک تاک توسط شرکت های آمریکایی اوراکل و والمارت موافقت کرده است.

ترامپ تأکید کرد با توافقی موافقت می کند که به تیک تاک امکان ادامه فعالیت در ایالت متحده را می دهد ولی شرکت جدید تیک تاک کاملاً توسط اوراکل و والمارت کنترل خواهد شد.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه افزود: جزئیات کامل این توافق به زودی اعلام خواهد شد.

رویترز پیش از این گزارش داده بود که اکثریت مدیران شرکت جدید تیک تاک به نام “تیک تاک گلوبال” و همچنین مدیر اجرایی آن آمریکایی خواهند بود و یک کارشناس امنیتی نیز در هیئت مدیره وجود خواهد داشت.

اوایل ماه جاری، شرکت تیک تاک علیه دولت ترامپ به دلیل دستور اجرایی وی درباره ممنوعیت هرگونه معامله در آمریکا با این شرکت و شرکت مادر آن یعنی بایت دنس شکایت کرده بود.

در کیفرخواست ۳۹ صفحه ای این شرکت، ترامپ و ویلبور راس، وزیر بازرگانی و همچنین وزارت بازرگانی ایالات متحده به عنوان متهمین ذکر شده بودند.

انتهای پیام/

موافقت ترامپ با فروش بخشی از تیک تاک به شرکت های آمریکایی

مرجع و منشور اخبار اقتصادی

اخبار سیستان و بلوچستان

جدیدترین اخبار سراسر ایران و دنیا با بخش خبری دیتی وب ببیند
بخش خبری وبسایت دیتی وب: دیتی نیوز

شهریار شکوهی

Next Post

اقتصاد جهان در اواسط ۲۰۲۱ به سطح قبل از بحران کرونا باز می‌گردد

د سپتامبر 21 , 2020
اقتصاد جهان در اواسط ۲۰۲۱ به سطح قبل از بحران کرونا باز می‌گردد | دیتی نیوز به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، دویچه بانک آلمان اعلام کرد تولید در اقتصاد جهان به خاطر رونق اقتصادی قوی‌تر از حد انتظار در ماه های اخیر، تا اواسط ۲۰۲۱ به سطح […]
خبر جدید | اخبار ایران و جهان | دیتی نیوز | دیتی وب