موقوفات غضب شده در لرستان از دست موقوفه خواران آزاد شد

موقوفات غضب شده در لرستان از دست موقوفه خواران آزاد شد | دیتی نیوز

سفیر افلاک سفیر مردم لرستان، خبر لرستان، اخبار لرستان، لرستان

حجت الاسلام سید محمد طباطبایی در گفت و گو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: از ابتدای سال تاکنون ۱۳ وقف در استان ثبت شده که بیشتر این موقوفات زمین برای احداث مسجد و حسینیه بوده است.

وی افزود: ارزش ریالی این موقوفات جدید بیش از ۱۵ میلیارد تومان است که در شهرهای مختلف استان وقف شده اند. در نیمه نخست امسال ۱۳ موقوفه که به صورت غیر قانونی تصرف شده بود با رای محاکم قضایی از دست موقوفه خواران آزاد شده است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه لرستان تصریح کرد: این موقوفات قبلا در تصدی دیگران بوده و با پیگیری های لازم  این آرا به نفع موقوفات صادر شده است.

وی با اشاره به سند دار شدن رقبه در استان گفت: در سال جاری ۸۶ رقبه  در استان سنددار شده و تعداد رقبه های سند دار در استان به بیش از ۴۰۰ رقبه رسیده است.

حجت الاسلام طباطبایی با اشاره به اقدامات فرهنگی افزود: با شیوع کرونا و طرح کمک مومنانه در مرحله اول ۷ هزار تا بسته معیشتی تهیه و توزیع شد. با آغاز مهر با اجرای طرح مهر تحصیلی  ۶۰۰ پک تحصیلی برای دانش آموزان نیازمند تهیه و توزیع شده است و علاوه بر این ۷۰۰ بسته معیشتی برای نیازمندان تهیه شده است.

انتهای پیام/

نوشته موقوفات غضب شده در لرستان از دست موقوفه خواران آزاد شد اولین بار در لرستان – پایگاه خبری سفیر افلاک. پدیدار شد.

موقوفات غضب شده در لرستان از دست موقوفه خواران آزاد شد

لرستان – پایگاه خبری سفیر افلاک

اخبار سیستان و بلوچستان

جدیدترین اخبار سراسر ایران و دنیا با بخش خبری دیتی وب ببیند
بخش خبری وبسایت دیتی وب: دیتی نیوز

شهریار شکوهی

Next Post

برگزاری 20 ویژه برنامه هفته دفاع مقدس / رونمایی از موشن گرافیک زندگینامه شهیدسلیمانی در یاسوج

د سپتامبر 21 , 2020
برگزاری 20 ویژه برنامه هفته دفاع مقدس / رونمایی از موشن گرافیک زندگینامه شهیدسلیمانی در یاسوج | دیتی نیوز برنامه های حوزه هنری کهگیلویه وبویراحمد در هفته دفاع مقدس تشریح شد. به گزارش کبنانیوز؛ رئیس حوزه هنری کهگیلویه وبویراحمد گفت: به مناسبت چهلمین سالروز دفاع مقدس، حوزه هنری استان 20ویژه […]
خبر جدید | اخبار ایران و جهان | دیتی نیوز | دیتی وب