نماینده دشتستان: وزارت خارجه به کمک صادرکنندگان خرما می‌آید

نماینده دشتستان: وزارت خارجه به کمک صادرکنندگان خرما می‌آید | دیتی نیوز

روابط عمومی دفتر نماینده دشتستان/ ابراهیم رضایی افزود: برای حمایت از کشاورزان و بهبود بازار خرما تلاش و پیگیری زیادی انجام شده‌است.

نماینده دشتستان: وزارت خارجه به کمک صادرکنندگان خرما می‌آید
وی با اشاره به دیدار با معاون اقتصادی وزیر امور خارجه بیان کرد: به همراه شماری از فعالان حوزه خرما شهرستان دشتستان نشستی با انصاری معاون اقتصادی وزیر امور خارجه صورت گرفت که پیگیری‌های خوبی در موضوع خرما انجام شد.

رضایی اضافه کرد: در این نشست معاون اقتصادی وزیر امور خارجه آمادگی این وزارتخانه و سفارت‌خانه‌های ایران در کشورهای مختلف را برای همکاری با صادرکنندگان خرما اعلام کرد.

وی ادامه داد: همچنین مقرر شد شماری از هیات‌های اقتصادی و بازرگانان خارجی به شهرستان دشتستان دعوت شوند تا زمینه برای تقویت صادرات خرما فراهم شود.

نماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی از تسهیل صدور ویزا برای صادرکنندگان خرما خبر داد و افزود: وزارت امور خارجه برای معرفی بازارهای جدید صادرات این محصول اعلام آمادگی کرده‌است.

رضایی افزود: بجز عراق و روسیه، کشورهایی همچون هند، ارمنستان، چین و ترکیه نیز برای خرید خرمای ایران اعلام آمادگی کرده‌اند که با کمک صادرکنندگان و مسئولان مرتبط تلاش می‌شور این محصول به این بازارها راه پیدا کند.

شهرستان دشتستان با بیش از چهار میلیون اصله نخل سالانه ۱۲۰ هزار تن خرما تولید می‌کند.

درسال جاری باتوجه به همه‌گیری بیماری کرونا درجهان و اعمال محدودیت‌هایی در زمینه صادرات و واردات کالا در کشورهای مختلف بازارهای صادراتی خرما با مشکلاتی روبرو شده‌است.

The post نماینده دشتستان: وزارت خارجه به کمک صادرکنندگان خرما می‌آید appeared first on پایگاه خبری صدای استان.

نماینده دشتستان: وزارت خارجه به کمک صادرکنندگان خرما می‌آید

اخبار سیستان و بلوچستان

جدیدترین اخبار سراسر ایران و دنیا با بخش خبری دیتی وب ببیند
بخش خبری وبسایت دیتی وب: دیتی نیوز

شکوهی

Next Post

معاون استاندار: هیچ پروژه‌ای به دلیل مشکل مالی در بوشهر متوقف نشد

د سپتامبر 21 , 2020
معاون استاندار: هیچ پروژه‌ای به دلیل مشکل مالی در بوشهر متوقف نشد | دیتی نیوز ایرنا؛ مهرداد ستوده روز یکشنبه در جریان بازدید نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی از پروژه در دست اجرای قطعه ۱۰ راه آهن بوشهر – فارس افزود: تلاش می‌شود با استفاده از […]