کانال ۱٫۶ میلیون واحدی شاخص بورس از دست رفت

کانال ۱٫۶ میلیون واحدی شاخص بورس از دست رفت | دیتی نیوز

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه ۳میلیارد و ۳۵۵میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۴هزار و ۹۴۸میلیارد تومان در ۴۷۷هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۵۷هزار و ۲۵۱واحدی، در ارتفاع یک‌میلیون و ۵۹۵هزار و ۱۵۴واحد قرار گرفت.
بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان و ملی صنایع مس ایران شد و در مقابل شرکت‌های توسعه و عمران امید، سرمایه‌گذاری استان خراسان جنوبی و سرمایه‌گذاری ساختمان ایران با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.
شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روزی منفی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۱۴۹۷۰واحد، کل (هم‌وزن) ۶۱۷۲واحد، قیمت (هم‌وزن) ۴۰۴۵واحد، آزاد شناور ۷۳۲۸۵واحد و شاخص‌های‌‌ بازار اول و دوم نیز به ترتیب ۴۷۷۶۸و ۹۰۶۱۹واحد افت کردند.
بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله یک میلیارد و ۵۲۵میلیون ورقه به‌ارزش ۳هزار و ۵۲۵میلیارد تومان در ۳۷۸هزارنوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۲۱۷واحد افت کرد و در ارتفاع ۱۷هزار و ۵۹۹واحد قرار گرفت.
در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پتروشیمی مارون، بیمه پاسارگاد و ذوب‌آهن اصفهان شد و در مقابل شرکت‌های بیمه پاسارگاد، پتروشیمی زاگرس و پلیمر آریا ساسول بیشترین اثر مثبت را بر شاخص فرابورس به نام خود ثبت کردند.

انتهای پیام/

کانال ۱٫۶ میلیون واحدی شاخص بورس از دست رفت

مرجع و منشور اخبار اقتصادی

اخبار سیستان و بلوچستان

جدیدترین اخبار سراسر ایران و دنیا با بخش خبری دیتی وب ببیند
بخش خبری وبسایت دیتی وب: دیتی نیوز

شهریار شکوهی

Next Post

دو عضو جدید هیات مدیره داده‌ورزی فرادیس البرز معرفی شدند

د سپتامبر 21 , 2020
دو عضو جدید هیات مدیره داده‌ورزی فرادیس البرز معرفی شدند | دیتی نیوز علی خانلرخانی و احمدرضا خرم شکوه به عنوان اعضا جدید هیات‌مدیره فرادیس البرز معرفی شدند. این مراسم با حضور مدیرعامل و رییس هیات‌مدیره فرادیس البرز و دیگر اعضا در محل این شرکت برگزار شد. در این مراسم […]
خبر جدید | اخبار ایران و جهان | دیتی نیوز | دیتی وب