انتقاد نماینده آمل از وضعیت معیشتی فرهنگیان

انتقاد نماینده آمل از وضعیت معیشتی فرهنگیان | دیتی نیوز

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از وضعیت معیشتی فرهنگیان گفت: اگر امروز همه چیز داشته باشیم و آموزش و پرورش نداشته باشیم فردا هیچ چیز نخواهیم داشت. حال که امروز هیچ چیز نداریم و آموزش و پرورش نداریم فردا باید چه کنیم؟
به گزارش ایسنا، رضا حاجی پور در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود گفت: ۱۱۹ روز از آغاز کار مجلس گذشت و این مجلس که در رسانه‌ها صفت انقلابی را یدک می‌کشد باید انتظارات موکلین را برآورده کند. در عرصه ملی دو چالش مهم در زمینه اقتصاد و فرهنگ داریم. اول موضوع عدالت است به گفته رهبر انقلاب در تحقق عدالت اجتماعی نمره قابل قبولی به دست نیاوردیم. این گزاره بدهی بر هیچ کس پوشیده نیست. اگر عدالت در جامعه ساری و جاری شود بدون شک همه مشکلات اقتصادی حل و فصل خواهد شد.
نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در مجلس می‌توانیم دو اقدام انجام دهیم اول این که قوانین گذشته که احیانا برای عده‌ای خاص رانت ایجاد کرده است را لغو کنیم و از این طریق ثروت عادلانه را توزیع کنیم. همچنین باید ضمن پرهیز از تجمیع امکانات در کلانشهرها، منابع را به صاحبان اصلی‌شان بازگردانیم. جنگل، دریا، نفت، گاز، منابع زیرزمینی و روزمینی نباید خرج دولت شود؛ بلکه باید خرج ملت شود اما با نظارت نمایندگان.
حاجی پور در ادامه نطق خود از وضعیت معیشتی فرهنگیان انتقاد کرد و گفت: اگر امروز همه چیز داشته باشیم و آموزش و پرورش نداشته باشیم فردا هیچ چیز نخواهیم داشت. حال که امروز هیچ چیز نداریم و آموزش و پرورش نداریم فردا باید چه کنیم؟ اگر فرهنگیان و معلمان نباشند رئیس مجلس، رئیس جمهور و وزرا در چنین جایگاهی نبودند. اگر معلمین نبودند ما نمایندگان در این جایگاه نبودیم. پس تبدیل وضعیت آموزگاران، حق التدریسی‌ها و نهضتی‌ها باید جدی گرفته شود.
وی در پایان با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه‌اش در مورد استان مازندران گفت: ما خدمات ملی ارائه می‌کنیم اما بودجه استانی می‌گیریم.

انتقاد نماینده آمل از وضعیت معیشتی فرهنگیان

تهيه شده توسط پایگاه خبری مردم سالاری آنلاین

اخبار سیستان و بلوچستان

جدیدترین اخبار سراسر ایران و دنیا با بخش خبری دیتی وب ببیند
بخش خبری وبسایت دیتی وب: دیتی نیوز

شکوهی

Next Post

توییت ظریف به مناسبت روز جهانی «صلح»

س سپتامبر 22 , 2020
توییت ظریف به مناسبت روز جهانی «صلح» | دیتی نیوز وزیر امور خارجه کشورمان به مناسبت فرارسیدن «روز جهانی صلح» توییتی در صفحه خود به دو زبان فارسی و انگلیسی منتشر کرد. به گزارش ایسنا ، محمدجواد ظریف با انتشار عکسی به منسبت روز جهانی صلح نوشت: تو مگو همه […]
خبر جدید | اخبار ایران و جهان | دیتی نیوز | دیتی وب