ایجاد نخستین کنیسه یهودی در ابوظبی

ایجاد نخستین کنیسه یهودی در ابوظبی | دیتی نیوز

رسانه های اسرائیلی از ایجاد اولین کنیسه یهودی در شهر ابوظبی در امارات قبل از آغاز سال نوی عبری خبر دادند.
به گزارش ایسنا، به نقل از القدس العربی، خاخام لیوی دوشمان، رهبر اقلیت یهود در امارات اعلام کرد: من مطمئن هستم که توافق صلح با اسرائیل انگیزه‌ای برای افتتاح این کنیسه بوده است و مایه خرسندی من است که نماز عید یهودی در ابوظبی در خانه‌های یهودیان برگزار شد و آنها همچون هر سال مجبور نشدند که به وبی بروند. من از مقامات کشور “بخشنده” امارات به رهبری محمد بن زاید قدردانی می‌کنم که تمام تلاش خود را کرده‌اند تا هر فرد یهودی اینگونه احساس کند که گویی در وطن خود است. برعکس تعداد نه چندان کمی از کشورها در غرب که در آن احساس یهودی ستیزی وجود دارد، اما در اینجا از فعالیت‌های ما با هم‌نوایی بسیاری از سوی مسئولان و شهروندان استقبال می‌شود.
در مراسم یهودیان در ابوظبی ۲۰ یهودی حضور داشتند که برجسته‌ترین آنها، یک خانواده یهودی بودند که یک ماه قبل از یمن بیرون آورده شدند.
این خاخام یهود در هنگام حضور خود در دوبی، سه مرتبه در سه مناطق مختلف مراسم دینی یهود رابرپا کرد.
تعداد یهودیان در امارات حدود سه هزار تن است که بیشتر آنها در دوبی هستند و در آنجا یک کنیسه معروف وجود دارد که از سال ۲۰۰۸ افتتاح شده است.
پیشتر رسانه های اماراتی اعلام کرده بودند اولین عبادت‌گاه یهودیان در امارات تا سال ۲۰۲۲ افتتاح می‌شود.
این در حالی است که آسوشیتدپرس مدعی وجود کنیسه محرمانه در ابوطبی شده بود.

ایجاد نخستین کنیسه یهودی در ابوظبی

تهيه شده توسط پایگاه خبری مردم سالاری آنلاین

اخبار سیستان و بلوچستان

جدیدترین اخبار سراسر ایران و دنیا با بخش خبری دیتی وب ببیند
بخش خبری وبسایت دیتی وب: دیتی نیوز

شکوهی

Next Post

سورن سال آماده تجاری سازی است

س سپتامبر 22 , 2020
سورن سال آماده تجاری سازی است | دیتی نیوز مدیر پروژه خودروی سورن سال از آمادگی ایران خودرو برای تجاری سازی این محصول در یک ماه آینده خبر داد. ایکوپرس- اسفندیار نیک پور، با اشاره به توان تولید سالانه ۳۰ هزار دستگاه خودروی سورن سال، درباره اهداف شکل گیری پروژه، […]