بلیط ارزان هواپیما، حذف می شود!

بلیط ارزان هواپیما، حذف می شود! | دیتی نیوز

اردیبهشت ماه امسال بود که سازمان هواپیمایی کشوری در بخشنامه ای عجیب جدول نرخ گذاری فروش بلیط بر مبنای حداقل و حداکثر فروش ارائه کرد، بدین معنا که آژانس ها حق ندارند ارزانتر از نرخ اعلام شده بلیط بفروشند.
به گزارش خبرنگار عصرخبر، این دستورالعمل با اختلاف خطوط هواپیمایی با یکدیگر بر سر قیمت گذاری عملیاتی نشد، اما حالا با گذشت ۵ ماه از آن فعالان گردشگری می گویند، خطوط هواپیمایی و برخی از فروشندگان بلیط که سهم بازار بیشتری دارند توانسته اند با لابی و رایزنی با سازمان هواپیمایی کشور، دوباره آن بخش نامه گران فروشی بلیط هواپیما یا آن طور که خودشان می گویند «کف قیمت بلیط» را عملیاتی کنند.
براساس بخشنامه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ سازمان هواپیمایی کشوری «عدول شرکت های سیستم رزرواسیون و موتورهای جستجو و همچنین شرکت های خدمات مسافرت هوایی و سایت های مرتبط با آن، از جدول نرخی مورد اشاره(جدول نرخی ۲۱ شهریور ۱۳۹۸)، تحت هر عنوان از جمله تخفیف از محل کمیسیون و یا از محل بودجه شرکت و یا ارایه خدمات ویژه و … وجاهت نخواهد داشت.
 به باور کارشناسان، با اجرا شدن کف قیمت، دیگر شاهد بلیط های لحظه آخری و همچنان ارزان قیمت نخواهیم بود.
براساس برآوردها در دوره کرونا صنعت گردشگری ایران تا مرداد ماه سال 1399 با ۱۲هزار میلیارد تومان زیان روبرو شده بود.

بلیط ارزان هواپیما، حذف می شود!

تهيه شده توسط پایگاه خبری مردم سالاری آنلاین

اخبار سیستان و بلوچستان

جدیدترین اخبار سراسر ایران و دنیا با بخش خبری دیتی وب ببیند
بخش خبری وبسایت دیتی وب: دیتی نیوز

شکوهی

Next Post

بیمه‌نامه آرامش در تحصیل با پوشش کرونا

س سپتامبر 22 , 2020
بیمه‌نامه آرامش در تحصیل با پوشش کرونا | دیتی نیوز با توجه به شرایط حال حاضر جامعه و فراگیری بیماری کرونا بیمه ملت با ارائه «بیمه‌نامه آرامش در تحصیل با پوشش کرونا» سعی در انجام مسئولیت اجتماعی خود نسبت به جامعه دارد.   به گزارش روابط عمومی؛ ریحانه جناتی معاون […]