بیشتر از جراحات دوران جنگ …

بیشتر از جراحات دوران جنگ … | دیتی نیوز

یاران چه غریبانه ، رفتند از این خانه !
هم سوخته شمع ما، هم سوخته پروانه !
به ترکشهای درون جسمم گفتم زیادی جست و خیز نکنید، به تاولهای بدنم گفتم فراز و نشیبهای بی رحمانه، نا اهلان و نامحرمانی، که از مرور خاطرات صاحبان این تاولها بیخبرند، کمتر از بالا و پایین آمدنهای شما نیست ، شما با جزر و مد خود و آنان با طوفان و بحران دنیا زدگی بر جسم و روحمان سنگینی می کنید!
نفسم همچنان، با من در ستیز است، و من همچنان با او مدارا می‌کنم، او از خردل و سیانور و من از فشار هر دو می نالم، و این ستیز تا روزگاری دور یا نزدیک ادامه دارد!
وقتی به هم میریزم، همه در نگاهم یکسان است، زمین و زمان را در هم می ریزم، آن وقت دیگر هیچ چیز در اختیارم نیست ، هر کسی را در مقابلم دشمن می بینم، و این جلوه دیگری از روزگار به ظاهر سخت و در واقع زیبای من است، که خدایم برایم مقدر کرده است!
روزهای سخت، مقاومت که البته شیرین هم بود، شدت مقاومت اسارت، و همه آلام دیگر همه و همه، بماند جای خود رفتار نابخردانه برخی آدمهای کم خرد و کم تقوا، که مسلمانی و ایرانی بودن را یدک می کشند، و زبان معاندانشان مثل نیش عقرب تن رنجورمان را می آزارد، بیشتر از جراحات ناشی از مقاومت هشت ساله روح و جانمان را تحت تاثیر قرار داده است!

این را هم به دور از منشور اخلاقی این نوع آدمها نمی بینیم، اما آنچه که همچون تاولهای شیمیایی بر دل و روحمان سنگینی می‌کند ، نوع رفتار دوستانی است که مشمول دور اندیشی شهید باکری شدند، که رزمندگان دفاع مقدسی به چند گروه تقسیم و هر گروه را به زیبایی تحلیل کردند !
و دنیا با همه زیباییها و فراز و فرودهایش بازار معامله خوبیهاست، و قطعا خریدار آن حضرت حق است، و میزان ترازویی است که، بر اساس ذره مثقال همه را محاسبه و مواخذه می‌کند، تا ما چگونه بیاندیشیم و چگونه روزگار بگذرانیم !
و این درد دلهای مظلومانه، دردمندانی است که در حاشیه نامهربانیهای معمول، روزگارشان به سختی می‌گذرد، و البته برخی از غارت گران بیت المال با نام آقاراده و … هر روز با ماسکی، یا فرار را بر قرار ترجیح داده ، یا در دام قانون اسیر می‌شوند ! اما ما همچنان بر همان باوریم که … شهدا بودند !
ما در ره دوست، نقض پیمان نکنیم !
دوست گر جان طلبد، دریغ از جان نکنیم !
دنیا اگر از یزید لبریز شود !
ما پشت به سالار شهیدان نکنیم !
به روح بلند امام و شهیدان سلام و درود میفرستیم و برای سلامت و طول عمر با عزت رهبر فرزانه انقلاب هم دعا می‌کنیم ، سایه‌شان مستدام

…………………………….
پیک جامعه ایثاگران
بنده خدا روانبخش صادقی

بیشتر از جراحات دوران جنگ …

تهیه شده توسط پایگاه خبری کبنا نیوز

اخبار سیستان و بلوچستان

جدیدترین اخبار سراسر ایران و دنیا با بخش خبری دیتی وب ببیند
بخش خبری وبسایت دیتی وب: دیتی نیوز

شهریار شکوهی

Next Post

وقوع زمین‌لرزه ۵.۹ ریشتری در سیبری

س سپتامبر 22 , 2020
وقوع زمین‌لرزه ۵.۹ ریشتری در سیبری | دیتی نیوز مرکز خدمات اضطراری محلی روسیه از وقوع زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۵.۹ ریشتر در منطقه سیبریایی “ایرکوتسک” خبر داد. به گزارش ایسنا، این زمین‌لرزه ساعت ۰۲:۰۵ بامداد امروز (سه‌شنبه) به وقت محلی رخ داد. مرکز اورژانس نیز اعلام کرد که کانون این زمین‌لرزه […]
خبر جدید | اخبار ایران و جهان | دیتی نیوز | دیتی وب