حاتمی: رهبری سلامت را اولویت اول کشور می‌داند

حاتمی: رهبری سلامت را اولویت اول کشور می‌داند | دیتی نیوز

یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با استناد به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در مورد چگونگی برگزاری مراسم اربعین گفت: مقام معظم رهبری سلامت را اولویت اول کشور می‌داند. برای نشان دادن حسن همجواری خود باید برای پروتکل‌های مرزی احترام قائل شویم. فرمایش مقام معظم رهبری هم همین است.
حسین حاتمی در گفت‌وگو با ایسنا با استناد به بیانات مقام معظم رهبری در مورد چگونگی برگزاری مراسم اربعین با توجه به شیوع مجدد ویروس کرونا گفت: به نظر من، مقام معظم رهبری سلامت را اولویت اول کشور می‌داند. این ماجرا، از موضع ایشان نسبت به برگزاری مراسم محرم هم مشخص بود. ما در قرن‌های گذشته، تعطیلی مراسمات زیارت عاشورا و محرم را به بهانه مختلف داشتیم اما هیچ گاه شور و عظمت حسینی از بین نرفته است؛ بلکه در فرصت‌های بعدی با اشتیاق بیشتری ظاهر شده است.
این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با استناد به رهنمود مقام معظم رهبری مبنی بر «شکوه با دعا به درگاه امام حسین» گفت: ما راه‌های جبرانی زیادی برای پیاده‌روی اربعین داریم. مثلا سال‌های گذشته ایستگاه‌های بین راهی زیادی هم در ایران و هم در عراق داشتیم. پول صرف شده برای این موکب‌ها، امسال می‌تواند به مسیر دیگری هدایت شود. مثلا می‌توانیم برای کمک به فقرا یا برای سلامت جامعه خرج شود.
نماینده مردم کلیبر، هوراند و خداآفرین در مجلس تأکید کرد: ما باید به فرهنگ و دستورالعمل کشور عراق احترام بگذاریم. ما برای نشان دادن حسن همجواری خود باید برای پروتکل‌های مرزی احترام قائل شویم. فرمایش مقام معظم رهبری هم همین است. وقتی خود ایشان در حسینه با یک مداح سوگوار می‌شوند، معنادار است. ما نباید بیشتر از ولی فقیه خود مخصوصا در زمینه دینی و مذهبی جلو بزنیم.
حاتمی با بیان اینکه «سلامت، اولویت کلان کشور است» گفت: ما مجبوریم که امسال از راه‌های جایگزین به حضرت اباعبدالله عرض ارادت کنیم. ان شاءالله این روزهای کرونایی و مصیب‌بار هر چه زودتر سپری شود و شر این ویروس از سر جامعه جهانی کم شود. امیدوارم که سال آینده بتوانیم شور حسینی را دوباره راه بیندازیم و امسال را جبران کنیم.
به گزارش ایسنا، مقام معظم رهبری صبح امروز(دوشنبه) و در آستانه هفته دفاع مقدس، به صورت ویدیو کنفرانس در جمع یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس حاضر شدند و سخنرانی کردند. ایشان در بخشی از سخنان خود فرمودند:« در روز اربعین به خواندن چند دعا روی بیاورید و پیش امام حسین از اینکه می‌خواستید به کربلا مشرف شوید اما ممکن نیست، شکوه کنید.»

حاتمی: رهبری سلامت را اولویت اول کشور می‌داند

تهيه شده توسط پایگاه خبری مردم سالاری آنلاین

اخبار سیستان و بلوچستان

جدیدترین اخبار سراسر ایران و دنیا با بخش خبری دیتی وب ببیند
بخش خبری وبسایت دیتی وب: دیتی نیوز

شکوهی

Next Post

راه حل برطرف شدن مشکلات کشور اعتماد به جوانان و توان داخلی است

س سپتامبر 22 , 2020
راه حل برطرف شدن مشکلات کشور اعتماد به جوانان و توان داخلی است | دیتی نیوز سفیر افلاک سفیر مردم لرستان، خبر لرستان، اخبار لرستان، لرستان حجت الاسلام علی سپهوند در گفتگو با خبرنگار ازناخبر، ضمن گرامیداشت و تبریک هفته دفاع مقدس اظهار داشت: جانفشانی ملت ایران در جنگ تحمیلی […]
خبر جدید | اخبار ایران و جهان | دیتی نیوز | دیتی وب