در سال جهش تولید؛ بانک کارآفرین آماده اعطای تسهیلات ویژه به بخش صنعت و معدن

در سال جهش تولید؛ بانک کارآفرین آماده اعطای تسهیلات ویژه به بخش صنعت و معدن | دیتی نیوز

جامع خبر(جامع نیوز):بانک کارآفرین در اجرای حمایت عملی از بخش تولید و اشتغال کشور در سال جهش تولید و با توجه به افزایش سرمایه از مبلغ هشت هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال به ۴۰ هزار میلیارد ریال، آماده است تا تسهیلات مورد نیاز فعالان بخش صنعت و معدن را در اختیار آنان قرار دهد.
برای درک اندازه این ظرفیت، لازم به ذکر است که کل سرمایه‌گذاری انجام شده در بخش صنعت کشور در سال ۱۳۹۸ حدود ۴۳۷۷ هزار میلیارد ریال و در بخش معدن ۳۵۷ هزار میلیارد ریال بوده است. یعنی بانک کارآفرین با افزایش توان ظرفیت بالقوه تسهیلات‌دهی، می‌تواند بخشی از نیازهای سرمایه‌گذاری در بخش صنعت و معدن و همچنین سایر بخش‌های تولیدی کشور را تامین نماید.

در مجمع عمومی فوق‌العاده بانک کارآفرین، مورخ ۲۶ شهریور ماه ۱۳۹۹ با حضور مالکان بیش از ۷۶ درصد سهام، با هدف رعایت دستورالعمل بانک مرکزی و همچنین ارتقاء جایگاه بانک در نظام بانکی و توسعه فعالیت‌های آن در اقتصاد ایران، افزایش سرمایه این بانک از ۸۵۰۰ میلیارد ریال به ۴۰ هزار میلیارد ریال به تصویب رسید و بدین ترتیب مقرر شد مرحله اول این افزایش سرمایه به میزان ۲۱۷ درصد، از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها و سایر اندوخته‌ها انجام شود و سرمایه بانک به رقم ۲۶ هزار و ۸۴۳ میلیارد ریال برسد.

همچنین مقرر شد مرحله دوم افزایش سرمایه به میزان ۱۴۹ درصد و از محل مطالبات حال شده و آورده نقدی سهامداران، ظرف مدت حداکثر دو سال عملیاتی شود و نهایتاً حداکثر ظرف یک بازه زمانی دو ساله، سرمایه بانک با بیش از ۳۷۰ درصد افزایش، به ۴۰ هزار میلیارد ریال برسد. بی‌تردید این افزایش سرمایه، نسبت کفایت سرمایه بانک کارآفرین را در وضعیت بسیار مطلوب‌تری نسبت به شرایط کنونی قرار خواهد داد.

در خصوص عملیات بانک در عرصه تخصیص منابع در حال حاضر مانده تسهیلات اعطایی بانک کارآفرین حدود ۱۸۰ هزار میلیارد ریال است که با افزایش سرمایه پرداختی بانک به ۴۰ هزار میلیارد ریال ظرفیت اسمی اعطای تسهیلات افزایش چشم‌گیری خواهد یافت. استفاده از این ظرفیت، بستگی به جذب سپرده‌ها و سایر منابع نیز خواهد داشت که مسلماً بانک کارآفرین با اتکاء به ظرفیت نیروی انسانی، تخصص و فناوری‌های بانکی این موضوع را محقق خواهد نمود.

در سال جهش تولید؛ بانک کارآفرین آماده اعطای تسهیلات ویژه به بخش صنعت و معدن

اخبار سیستان و بلوچستان

جدیدترین اخبار سراسر ایران و دنیا با بخش خبری دیتی وب ببیند
بخش خبری وبسایت دیتی وب: دیتی نیوز

شهریار شکوهی

Next Post

ناگفته‌های از جنگ تحمیلی عراق با ایران از زبان نخستین فرمانده سپاه

س سپتامبر 22 , 2020
ناگفته‌های از جنگ تحمیلی عراق با ایران از زبان نخستین فرمانده سپاه | دیتی نیوز دکتر جواد منصوری بیشتر به‌عنوان یک دیپلمات شناخته می‌شود اما او نخستین فرمانده سپاه بعد از تشکیل اساسنامه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است. منصوری که بازمانده انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی است، عضو حزب گروه […]
خبر جدید | اخبار ایران و جهان | دیتی نیوز | دیتی وب